Życzenia Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka

ORAZ ZACHĘTA DO WŁĄCZENIA SIĘ W POMOC SYRII

Zmartwychwstanie Pańskie 2017

Drodzy Bracia i Siostry!

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Wam jak najserdeczniejsze życzenia. Niech  Zmartwychwstały Chrystus, którego głosimy i wyznajemy obdarza Was nieustannie swoją zwycięską mocą oraz towarzyszy waszym rodzinom i wspólnotom.

Ten blask chwały Zmartwychwstałego Pana, który nas opromienia, jest dla nas darem i jednocześnie zobowiązaniem, abyśmy byli odważnymi i wiarygodnymi świadkami Jego miłosierdzia.

Dramat trwającej już 6 lat wojny w Syrii, zburzył codzienne życie ponad 23 milionów Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów – ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas naszej archidiecezji, która od lat prowadzi liczne dzieła miłosierdzia.

Dziękując za waszą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, życzę radosnego „Alleluja”.

ks. Abp Sławoj Leszek Głódź