100 lecie Objawień Fatimskich

UROCZYSTOŚCI ARCHIDIECEZJALNE

W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

W GDAŃSKU-ŻABIANCE

W sobotę 13 maja rozpoczynamy uroczyste obchody 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Każdego trzynastego dnia miesiąca będziemy celebrować w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Żabiance Eucharystię i nabożeństwo fatimskie z udziałem rożnych stanów i duszpasterstw naszej archidiecezji.

13 maja br. świętować będziemy Fatimski Dzień Młodych. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej archidiecezji (gimnazjalistów, licealistów, studentów i młodzież pracującą). Zapraszamy wszystkie duszpasterstwa i ruchy młodzieżowe ze swoimi duszpasterzami oraz ruchy ewangelizacyjne. O godz. 18:00 sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, po której odbędzie się procesja różańcowa oraz akt zawierzenia młodzieży Matce Bożej Fatimskiej.

Program na kolejne miesiące:

13 czerwca - Fatimski Dzień Świata Pracy - przewodniczy Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka

13 lipca - Fatimski Dzień Małżeństw - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich - przewodniczy Ksiądz Infułat Władysław Gasidło

13 sierpnia - Fatimski Dzień Chorych - udzielenie sakramentu chorych – przewodniczy Ksiądz Infułat Stanisław Zięba

13 września - Fatimski Dzień Rodzin – przewodniczy Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański

13 października - Fatimski Dzień Ruchów Maryjnych – przewodniczy Ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej

Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 80-354 Gdańsk -Żabianka