W Kościele katolickim w Polsce w niedzielę 4 maja odbędzie się IX Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
Narodowe Czytania Pisma Świętego odbywa się w Kościele katolickim w niedzielę biblijną – dwa tygodnie po Wielkanocy. Jego celem jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego zawartego na kartach Biblii, którą ojcowie Kościoła nazywali „listem Boga do ludzi”.
Przedmiotem lektury będą 1-2 List do Koryntian oraz 1 List św. Piotra.