Obchodzimy 81 rocznicę Powstania Warszawskiego, największego powstania w okupowanej przez Niemców Europy, podczas którego zginęło ponad 150 tyś. ludności cywilnej i 15 tyś. żołnierzy AK. Pragniemy polecić zmarłych Panu Bogu prosząc o łaskę życia wiecznego.
Coraz częściej - niestety - podważa się decyzję komendanta głównego Tadeusza Bór - Komorowskiego o podjęciu rozkazu akcji "Burza", w ramach której żołnierze AK mieli wyzwalać polskie miasta przed wkraczającymi jednostkami Armii Czerwonej (Wilno, Lwów i inne miasta i miasteczka). Było to przypomnienie, że Sowieci są na terenie Rzeczypospolitej od 17 września 1939 roku. Łamiąc w ten sposób podobnie jak Niemcy pakty pokojowe. A prawowitą władzą tych terenów był Polski Rząd na Uchodźctwie w Londynie.