Wizyta u naszych organów

1 października 2018

Ksiądz Proboszcz Jarosław razem z przedstawicielami Miasta Gdynia oraz osobami odpowiedzialnymi za remont i konserwację naszych ORGANÓW wybrali się w poniedziałek 1 października do Wronek. Wizyta ta miała na celu sprawdzenie stopnia prac konserwatorskich naszych organów i jednocześnie przyjrzenie się warsztatowi pracy, temu dosłownemu i temu rozumianemu jako technika pracy.

Dzisiejsza podróż do warsztatu Pana Marka Cepki z Organomistrzem Bartłomiejem Dratkowskim, przedstawicielem Urzędu Miejskiego Konserwatora Zabytków i dwóch Księży Piotrowskich ???? była bardzo owocna ponieważ uświadomiła nam laikom księżom jak niesamowitym instrumentem są organy. Tym bardziej, że mogliśmy na własne oczy zobaczyć datę i podpis mistrza Juliusa Witta z rokiem 1895!!!

ks. Proboszcz Jarosław

Oryginalny podpis z datą wykonawcy organów Juliusa Witta z 1895r.

121 0.081975936889648