WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

28 maja 2017

WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE  - 28.05.2017 r.

Dziś  obchodzimy  uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy40-dniowy  okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się  swoim uczniom. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do  uroczystości Zesłania Ducha Św. i modlić się będziemy nowenną do Ducha Św.

1. 1.              Majowe nabożeństwo  dziś  przy Źródełku za Obwodnicą  o  g. 16.00 zaś we wtorek w języku kaszubskim o godz. 18.00 w kościele po wieczornej Mszy Św. ok godz. 18.30.
  2. 2.              Centrum Medyczne SYNEXUS zaprasza dzisiaj na bezpłatny pomiar glukozy oraz ciśnienia krwi w godz. 8-14 na parkingu visa-vi kościoła.
  3. 3.              Nowenna do M.B.N. Pomocy w środę o godz. 7.00 i 18.00 podczas Mszy Św.
  4. 4.              W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne:

I czwartek:  po wieczornej Mszy św.  adoracja Najświętszego Sakramentu;

modlitwy  o  powołania  kapłańskie, zakonne i  misyjne do g. 20.00;

I piątek:Msza św. wspólna miesięczna za naszych drogich  zmarłych o g.7.00.

Szczegółowe intencje na kartkach składamy w zakrystii. Po Mszy Św. nabożeństwo Do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

-Odwiedzenie chorych  od 8.15;

- Spowiedź od godz. 17.00;

–                Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00;

I sobota: Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po rannej Mszy Św.

1. 1.              Powitanie  Pielgrzymów  wracających z Kalwarii Wejherowskiej   ok. 20.30.
  2. 2.              Wolne intencje Mszy Św. w tym tygodniu o godz.:

7.00-

18.00-

1. 3.              Trwają prace przy Domu Parafialnym oraz zakrystii stąd utrudnienia z korzystania z wejścia bocznego. Zakrystia przechodzi kapitalny remont po zeszłorocznym zalaniu , które przyśpieszyło zniszczenie podłogi podłoża zakrystii oraz wyposażenia. W przyszłym tygodniu z racji I niedzieli m-ca kolekta przeznaczona będzie na prace gospodarczo-remontowe za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. 4.              Katecheza dla Dorosłych w pn. 29.05. o godz. 19.00 z „Przystani”. Temat: „Rola Maryi w Odkupieniu”. Serdecznie zapraszamy!

PRASA:  „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Ola i Jaś”  dla najmłodszych...

polecamy i zachęcamy do czytania prasy katolickiej.