II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 lutego 2018

1. 1.            Dziś  Dzień  Modlitwy, Postu i Solidarności  z  misjonarzami.                                                 Nie  możemy  zapominać, że  na świecie wciąż  są  ludzie, do  których  jeszcze  nie  dotarła Dobra Nowina o zbawieniu. Otoczmy dziś  naszą  modlitwą i wesprzyjmy ofiarami polskich  misjonarzy, ich posługę  ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. Ofiary  możemy złożyć  do puszek przy  wyjściu z kościoła.

* Droga krzyżowa: we wtorek o godz. 18.30 w języku kaszubskim, w piątki  o godz. 15.00 po Koronce do Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.00 z udziałem dzieci i po Mszy Św. o godz. 18.00 ok. 18.30 dla dorosłych i o godz. 19.30 dla młodzieży i studentów.

* Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. W tym roku Kazania Pasyjne głosi ks. Wojciech Tychnowski..

1. Msze św. w tygodniu o  g. 7.00  i  18.00; w środę z nowenną  do  Matki Bożej Nieustającej Pomocy.Są wolne intencje w najbliższym tygodniu Msze Św. można zamawiać w zakrystii bądź w biurze parafialnym..
  2. Tradycyjnie na czas wielkiego postu wystawiamy kasetę do której będzie można wrzucić jałmużnę wielkopostną, która przeznaczona będzie na rzecz budowy kościoła pw. św. Jana Pawła II w Lusace w Zambii. Bóg zapłać za ofiary.
  3. W tym roku organizowane są pielgrzymki do Rzymu, Asyżu i San Giovanni Rotondo na przełomie czerwca i lipca informacje u ks. Patryka oraz 17 – 24.10. do Ziemi Świętej informacje u ks. Jarosława. Ks. Patryk organizuje dla dzieci tzw. Wakacje z Panem Bogiem w Zakopanem informacje na tablicy ogłoszeń i u ks. Patryka.
  4. Katecheza dla dorosłych wyjątkowo we wtorek o godz. 19.15 temat: „Podział i kwalifikacja moralna grzechu”.

Prasa:  „Niedziela”, „Gość  Niedzielny”, „Ola i Jaś” i inne polecamy!